Οι Λευτέρηδες είχαν την τιμητική τους στο περιθώριο του Συνεδρίου της ΝΔ, λόγω ονομαστικής εορτής, με πρώτο βέβαια τον γραμματέα του Κόμματος Λευτέρη Αυγενάκη.
Δεν ήταν όμως μόνο αυτός, όπως δείχνει και η φωτογραφία που ανέβασε ο πρώην Διευθύνοντας Σύμβουλος του ΟΑΚ Λευτέρης Κοπάσης, με τον ίδιο, τον κ.Αυγενάκη αλλά και τον αντιπρόεδρο της ΝΟΔΕ Ηρακλείου, Λευτέρη Ζερβό.
Οι ευχές,όπως ήταν φυσικό, έπεσαν "βροχή" κάτω από την ανάρτηση.