Ήταν λίγες ώρες πριν την ανακοίνωση του ονόματος της Αικ.Σακελλαροπούλου κι ο πρώην κυβερνητικός εκπρόσωπος του Καραμανλή Ευάγγελος Αντώναρος έκανε την πιο...πετυχημένη πρόβλεψη:
"Συγκρατείστε 2 ονόματα:
1. Λινος-Αλεξανδρος Σισιλιάνος 2. Βασίλειος Σκουρής
Κυρίως το πρώτο. Ειναι το πρόσωπο που συγκεντρώνει αυτή τη στιγμή τις μεγαλύτερες πιθανότητες να είναι ο επομενος Πρόεδρος της Δημοκρατίας. Ο ίδιος, κατά τις πληροφορίες μου, προετοιμάζει ήδη την μετακόμιση του απο το Στρασβούργο όπου είναι Πρόεδρος του Ευρωπαικού Δικαστηρίου Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων στην Αθήνα.
Ο δεύτερος είναι ο outsider.
Κοινό τους χαρακτηριστικό. Ανήκουν και οι δυό στην σημιτική σφαίρα επιρροης. Περισσότερα εν καιρώ" έγραψε.