Η συνοικία της Αγίας Τριάδας του Ηρακλείου, ζωντανεύει στην καρδιά της Αθήνας και συγκεκριμένα στο κατάστημα Public της Πλατείας Συντάγματος! Όπως αναφέρει ο Ηρακλειώτης Γιάννης Β. Σκουλάς οι φωτογραφίες που τις εντόπισε η κόρη του και μάλιστα συγκινημένη τις έστειλε, είναι τραβηγμένες από τον εκπαιδευτικό/ερασιτέχνη φωτογράφο/φίλο της γειτονιάς Βασίλη Γαργανουράκη, του οποίου το συγκεκριμένο έργο βραβεύθηκε σε ειδική τελετή από τα PUBLIC και πλέον στολίζει τους τοίχους του καταστήματος στην πλατεία Συντάγματος.