Σε ... mood Χριστουγέννων μπήκε από χθες και επίσημα το Ηράκλειο, αφού σε εφαρμογή τέθηκε το εορταστικό ωράριο λειτουργίας των καταστημάτων ενώ αύριο η αγορά θα λειτουργήσει κανονικά στο πλαίσιο των τριών Κυριακών μέχρι το τέλος της χρονιάς.
Δε λείπουν, έτσι, και οι πρωτοβουλίες, οργανωμένες ή αυθόρμητες που δίνουν άλλο "χρώμα" στο κέντρο της πολης, άκρως εορταστικό με χορευτικά από νέους ανθρώπους και πολύ κέφι!