Κρητικά και όχι μόνο, εδέσματα, κέρασε ο Γραμματέας της ΝΔ Λευτέρης Αυγενάκης, ανήμερα της ονομαστικής του γιορτής, που τον..."βρήκε" στο συνέδριο του κόμματος. Από το πρωί, δέχεται ευχές από συνέδρους, κομματικά στελέχη, φίλους αλλά και τους δημοσιογράφους που παρακολουθούν τις εργασίες του συνεδρίου με τις ευχές να μην περιορίζονται μόνο στα "χρόνια πολλά" αλλά να έχουν και πολιτικό περιεχόμενο μιας και το 2019 είναι έτος (πολλαπλών!) εκλογικών αναμετρήσεων!