Συνεχίστηκε μέχρι και τις βραδινές ώρες της Παρασκευής το κυκλοφοριακό χάος που προκάλεσε στο Ηράκλειο η ... εξόρμηση στα καταστήματα όλων όσοι θέλησαν να εκμεταλλευτούν τις εκπτώσεις της Black Friday.
Λόγω της αυξημένης καταναλωτικής κίνησης προκλήθηκε συνακόλουθα και κυκλοφοριακή συμφόρηση με τα νεύρα των οδηγών να δοκιμάζονται από τις αναπόφευκτες καθυστερήσεις.
Σε κεντρικές οδικές αρτηρίες του αστικού κορμού, όπως για παράδειγμα στη Λεωφόρο 62 Μαρτύρων δεν έπεφτε ούτε ... καρφίτσα, αφού σημειώνονταν ατελείωτες ουρές αυτοκινήτων.