Κάνουν... φτερά τα εισιτήρια για τις δύο εμφανίσεις της Ορχήστρας Δωματίου της Βιέννης, η οποία και θα ανοίξει την αυλαία της καλλιτεχνικής περιόδου 2019 – 2020 στο Πολιτιστικό Συνεδριακό Κέντρο Ηρακλείου - ΠΣΚΗ.
Όπως είπε χθες κατά τη διάρκεια του Δημοτικού Συμβουλίου η κ. Βαγγελιώ Σχοιναράκη - Ηλιάκη, μέσα σε τρεις ημέρες προπωλήθηκαν (ηλεκτρονικά) γύρω στα 580 εισιτήρια.
Η πρόεδρος της ΔΕΠΑΝΑΛ δεν έκρυψε την ικανοποίησή της για αυτή την εξέλιξη, αλλά και την αισιοδοξία της για το μέλλον, δηλώνοντας "ανοικτή σε παρεμβάσεις", ούτως ώστε "να προλάβουμε καθετί το αρνητικό", αυτές τις πρώτες ημέρες λειτουργίας της νέας ιστοσελίδας ( cccc.gr) του Πολιτιστικού.