Επαγγελματικό συμβόλαιο τριετούς διάρκειας υπέγραψε στον Πλατανιά ο Γκούρζιντερ Σινγκ. Ο 20χρονος Ινδός επιθετικός μετείχε και στην καλοκαιρινή προετοιμασία των Χανιωτών, κερδίζοντας την εμπιστοσύνη του Γιώργου Παράσχου.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Πλατανιάς έχει ως εξής: "Η ΠΑΕ Πλατανιάς Χανίων ανακοινώνει ότι ο ποδοσφαιριστής της Κ20, Γκούρζιντερ Σινγκ, υπέγραψε με την ομάδα μας, επαγγελματικό συμβόλαιο διάρκειας 3 χρόνων. Ο 20χρονος (14/9/97) Ινδός επιθετικός, αποτελεί τον έβδομο παίκτη των Ακαδημιών του Πλατανιά που προωθείται στην πρώτη ομάδα, δείγμα της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται στα τμήματα υποδομής και της εμπιστοσύνης που δείχνουν η διοίκηση και η τεχνική ηγεσία στα παιδιά που θα αποτελέσουν το αύριο της ομάδας μας".