Το τρίαθλο ξεκίνησε τελικά την Τετάρτη 31 Ιουλίου, καθώς οι διοργανωτές έδωσαν το «πράσινο φως» στη διεξαγωγή του αθλήματος, καθώς οι αναλύσεις στην ποιότητα του νερού φάνηκαν κατάλληλες, παρά τη βροχή που είχε προηγηθεί.
Ωστόσο η αθλήτρια δεν φάνηκε να συμμερίζεται αυτή την αισιοδοξία και τα αποκάλυψε όλα μετά τον αγώνα: «Ήπια πολύ νερό, οπότε θα ξέρουμε αύριο αν είμαι άρρωστη ή όχι...»
Διαβάστε περισσότερα για την ανατριχιαστική περιγραφή αθλήτριας που κολύμπησε στον Σηκουάνα