«Τσάμπα» ήττα!

Ο ΟΦΗ ήταν πολύ καλύτερος του Απόλλων Σμύρνης όμως ένα στιγμιαίο λάθος αλλά και η διαιτησία του Μακρυπόδη του στέρησαν τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας

Παρ ότι ο ΟΦΗ ήταν πολύ ανώτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε με 1-0. Ο Κάσσος, ο οποίος είχε μπει σαν αλλαγή στην θέση του Περογαμβράκη σκόραρε στο 69' έπειτα από ένα λάθος του Δάφκου.

Πολλά τα παράπονα του ΟΦΗ για την διαιτησία του κ. Μακρυπόδη, ο οποίος αρνήθηκε δύο καθαρά πέναλτι πάνω στον Βουό, μάλιστα το ένα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και με τον Πάνο να τραβάει ολοφάνερα την φανέλα του επιθετικού του ΟΦΗ.

Στα αγωνιστικά, η ομάδα του Νίκου Νιόπλια δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, με κορυφαίους του Χαντί - Βαλλιάνο και Μπουρσέλη κυριάρχησε στο α' μέρος. Στην επανάληψη ανέβηκε αρκετά και ο Ράντι ο οποίος έκανε αρκετές επελάσεις από τα δεξιά όμως καμία από τις ευκαιρίες δεν είχαν αποτέλεσμα.

Έτσι οι Κρητικοί ξεκινούν με το... αριστερό την 1η αγωνιστική στον όμιλο, με τα δύο επόμενα ματς (Ηρακλή - ΠΑΟ) να διεξάγονται στο ''Γεντί Κουλέ''