Το Σάββατο 17 Ιουνίου 2017 και ώρα 19.00, θα διεξαχθεί φιλικός αγώνας ανάμεσα στην Εθνική Ενόπλων & Επίλεκτη ομάδα των Χανίων, στο Δημοτικό Στάδιο Περιβολίων.
Το παιχνίδι έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα και όσοι είναι διατεθειμένοι να βοηθήσουν καλούνται αντί εισιτηρίου να κρατάνε τρόφιμα μακράς διάρκειας τα οποία θα διατεθούν για τα Κοινωνικά Παντοπωλεία της Περιφερειακής Ενότητας Χανίων.
Τα παιδιά των ομάδων Τζούνιορ & Προτζούνιορ πρέπει να βρίσκονται στο γήπεδο στις 17.00, διότι θα πραγματοποιηθεί παρέλαση και βράβευση για τη συμμετοχή τους στα παιδικά πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Χανίων της περιόδου 2016-2017. Για την ενίσχυση των Κοινωνικών Παντοπωλείων η παρουσία γονέων & παιδιών κρίνεται απαραίτητη.