Όπως ανακοίνωσε ο σύλλογος:
''Με πολλά ατομικά ρεκόρ και όρια επέστρεφαν οι αθλητές μας απο τα 16α Βενιζέλεια που πραγματοποιήθηκαν στα Χανιά το σαββατοκύριακο που μας πέρασε!Μεγάλη η χαρά όλων μας για όλα τα παιδιά και ιδιαίτερα για την αθλήτριά μας Νάσιου Άννα-Μαρία, που κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια και επιπλέον έπιασε το όριο για την Ολυμπιάδα νέων και το όριο προεθνικής γυναικών!
Θέλουμε να συγχαρούμε όλους τους αθλητές μας για την προσπάθειά τους και φυσικά το Ν.Ο. Χανίων για την άψογη διοργάνωση.
Το Δ.Σ. των Αργοναυτών''