Για να είμαστε ειλικρινείς και σωστοί απέναντι στην ομάδα και τους στόχους της, κρατούμενο πρώτο: τρία ντέρμπι στη σειρά μέσα σε οκτώ μέρες, μόνο αν είσαι μια υπερομάδα με 22 ισάξιους ποδοσφαιριστές (τύπου Ολυμπιακού) μπορείς να τα διαχειριστείς.
Κρατούμενο δεύτερο: αν την περασμένη Πέμπτη πριν το ματς με τον Άρη, έλεγαν στους Ομιλήτες πως αν έχει να διαλέξει τέσσερις πόντους στο πρωτάθλημα ή την πρόκριση με τον Άρη, δεν ξέρω πόσοι θα έκαναν την πρώτη επιλογή, εγώ πάντως ανήκω σ’ αυτούς κι εξηγούμαι: μπορεί αυτός ο ΟΦΗ, με την περσινή δύσκολη χρονιά να κρατήσει δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη και όπου βγει ή θα πρέπει να κάνει τις επιλογές του για να μη χάσει το δέντρο μπροστά στο προσδοκώμενο δάσος;