.Το Σαββατοκύριακο 13-14 Μάιου έγινε στα Χανιά το 2ο Παγκρήτιο Πρωτάθλημα Πράσινου Γηπέδου
Όπως αναφέρει η ανακοίνωση του συλλόγου:
''Το «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» συμμετείχε με τους εξής αθλητές- τριες:
Βισκαδουράκης Αντώνης, Γιαννακάκης Γιώργος, Ζερβάκης Αντώνης, Νικολιδάκης Γιάννης, Τζωρμπατζάκης Αντώνης, Ζαχαράκη Αλεξάνδρα, Λαγουδάκη Γωγώ, Λαμπράκη Εβελίνα και Παρασκευαϊδη Μιχαέλα.
Το Πρωτάθλημα κατέκτησε ο Νικολιδακης Γιαννης στα αγόρια και η Λαμπρακη Εβελίνα στα κορίτσια.Τη 2η θέση κατέκτησε ο Τζωρμπατζακης Βασιλης και την 3η θέση η Ζαχαρακη Αλεξάνδρα.
Ο Νικολιδάκης κέρδισε στον τελικό τον Τζωρμπατζάκη με 62. Νωρίτερα στον ημιτελικό κέρδισε τον Φατριδάκη με 60. Ο Τζωρμπατζάκης στον ημιτελικό κέρδισε τον Δασκαλογιάννη με 60.
Η Λαμπράκη στα ημιτελικά κέρδισε την Πρωιμάκη με 63, ενώ στον τελικό επικράτησε της Βογιατζάκη με 62. Η Ζαχαράκη στα προημιτελικά κέρδισε την Ηλιάκη και στον ημιτελικό ηττήθηκε από τη Βογιατζάκη με 75.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τους προπονητές τους για τις επιτυχίες τους.''