H αναμέτρηση απέναντι στον ισχυρό Φάρο είχε προγραμματιστεί τα Θεοφάνια(06/01) αντί Σαββάτου λόγω του ότι τα καράβια δεν θα έχουν δρομολόγιο την Παρασκευή, όμως τελικά η κακοκαιρία δεν επέτρεψε στην ομάδα του Γιάννη Βισκαδουράκη να μεταφερθεί στην πρωτεύουσα για το παιχνίδι στο Κερατσίνι. Έτσι η αναμέτρηση αναβάλλεται μέχρι νεωτέρας.
Πλέον, στην ομάδα περιμένουν την απόφαση για το πότε θα οριστεί η αναμέτρηση και στρέφουν το βλέμμα τους στην αναμέτρηση με τους Μαχητές Πεύκων (11/1) στην Θεσσαλονίκη στις 17.00