Όπως αναφέρεται στο κάλεσμα, την προσεχή Τετάρτη (14/06) στις 7μ.μ στα γραφεία του Εργοτέλη στο ''Μαρτινέγκο'' θα πραγματοποιηθεί αγωνιστικός και οικονομικός απολογισμός της χρονιάς και θα συζητηθούν όλα τα αναοιχτά θέματα για τον καθορισμό της πορείας του μπασκετικού τμήματος την νέα χρονιά. Όπως τονίζεται ''η παρουσία όσων ενδιαφέρονται μαζί με την ενεργό συμμετοχή θα αποτελέσουν την καλύτερη βάση για την συνέχεια του τμήματος μπάσκετ''.