Έπειτα από την Μικτή Παίδων Ηρακλείου η οποία επικράτησε με 3-2 της Εύβοιας κάτι αντίστοιχο συνέβη και με τους Νέους Ηρακλείου οι οποίοι επικράτησαν με . Λίγο πριν την λήξη του α' μέρος ο Νοικοκυράκης έκανε το 0-1 για τους Κρητικούς. Στο 55' με σκόρερ ξανά τον Νοικοκυράκη, η Μικτή Νέων Ηρακλείου έκανε το 2-0 ενώ στο 86' η Νέοι της Άρτας κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1. Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το ματς με την ομάδα του Δημήτρη Τριβιζαδάκη να παίρνει πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος προεπιλογής των Εθνικών ομάδων