Όπως αναφέρει το επίσημο site της ΠΑΕ, ο Πάτρικ Βουό ακολούθησε την Τρίτη (14/2) ένα μεγάλο μέρος του προπονητικού προγράμματος του ΟΦΗ, γεγονός που χαροποίησε το τεχνικό επιτελείο, ενόψει του αγώνα της Κυριακής (19/2, 3μμ) με την Αναγέννηση Καρδίτσας, στο Γεντί Κουλέ. Ο Ιβοριανός επιθετικός νοιώθει πολύ καλύτερα και μέρα με τη μέρα, βελτιώνεται σημαντικά, έχοντας ξεπεράσει τις ενοχλήσεις που του στέρησαν την συμμετοχή του στον αγώνα του ΟΦΗ στη Σπάρτη.
Η προετοιμασία του ΟΦΗ για την αναμέτρηση με την Αναγέννηση Καρδίτσας, συνεχίστηκε την Τρίτη (14/2) με όλους τους παίκτες, να παίρνουν μέρος στο πρόγραμμα, με εξαίρεση τον τραυματία Γιάννη Κοιλιάρα.