Μαζί με τον Παντελή και στο ίδιο αγώνισμα θα τρέξει ο Παναγιώτης Ιωαννίδης από την Θεσσαλονίκη (αθλητής του ΠΑΟΚ)Την Ελληνική ομάδα συμπληρώνουν οι Ζάννας Ιωάννης και η Μαρούσα Φύκια που θα τρέξουν στην μικρή απόσταση των 24χλμ. Οι αθλητές θα τρέξουν σε υψόμετρο που φτάνει τα 2.800 μέτρα
Όπως αναφέρουν σε ανακοίνωση, το Διοικητικό Συμβούλιο, οι προπονητές μας, τα μέλη και οι αθλητές του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης ευχόμαστε στον αθλητή μας Παντελή Καμπαξή, όσο και στα υπόλοιπα μέλη της εθνικής μας ομάδας υπεραπόστασης καλόν αγώνα , καλόν τερματισμό και να πετύχουν τους στόχους τους