Μάλιστα οι παίκτες της Ίντερ και όλο το επιτελείο της σπουδαίας ομάδας εξέφρασαν μεγάλο θαυμασμό για το μέρος ενώ δεν έλειψαν και οι δεκάδες φωτογραφίες με τουρίστες οι οποίοι δεν έχασαν την ευκαιρία να αποθανατίσουν μια στιγμή με τους μεγάλους αστέρες του παρελθόντος με φόντο το Μινωικό ανάκτορο.
Επίσης, ο Κρίστιαν Κίβου φωτογραφήθηκε με τον ''αδερφό'' του Μάρκο Ματεράτσει με φόντο την Κνωσό και με σχόλιο ''προετοιμάζουμε την στρατηγική του παιχνιδιού'', στιγμή που ανέβασε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram