Στην Football league ο Εργοτέλης!

O Eργοτέλης επικράτησε με 3-1 της Θύελλας Ραφήνας, εξασφάλισε την κορυφή του ομίλου και συνάμα την άνοδο στην Β' Εθνική - χατ τρικ ο Κατσικοκέρης

O Εργοτέλης παρά την μέτρια εμφάνιση του και το γκολ του Ζέκιο στο 21' έπειτα από λάθος του Βασιλειάδη, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να επικρατήσει με 3-1 της ομάδας του Θανάση Κολιτσιδάκη. Σε ακόμα ένα παιχνίδι κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Νίκος Κατσικοκέρης (χατ - τρικ) ο οποίος με δύο γκολ μέσα σε επτά λεπτά (32'-38') επανέφερε τις καρδιές των φιλάθλων του Εργοτέλη στις... θέσεις του και οδήγησε τους γηπεδούχους στα αποδυτήρια αγκαλιά με τον τίτλο του πρωταθλητή.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έκαναν συντήρηση και χωρίς να απειληθούν κρατούσαν το υπέρ τους 2-1. Στο 64' ο Κατσικοκέρης κέρδισε πέναλτι, το οποίο ο ίδιος μετάτρεψε σε γκολ και από κει και έπειτα το παιχνίδι ήταν μια... τυπική διαδικασία.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Τζανής, Μπάτζιος, Μισέλ, Σερτζίνιο (87’ Καϊμακαμούδης), Ρουσάκης (79’ Γκοτσούλιας), Κατσικοκέρης, Λεάλ, Βελλίνης (67’ Μανουσάκης).

ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κατσιούλης, Φύτρος, Παπαδόπουλος, Γκίκας, Ντόσκας, Γεραγωτέλλης (31’ Μαστρογιαννούδης), Χαρακτίδης, Μπουντάκης (58’ Μαστρογιαννούδης), Γεροκωνσταντής, Ζέκιο, Μανουσάκης.