Ο Γιάννης Ζαλαώρας συμφώνησε με την ομάδα των Τρικάλων, λίγες ώρα μετά την παραίτηση του από την ομάδα του Εργοτέλη. Μάλιστα, η ανακοίνωση των ''κιτρινόμαυρων'' έκανε λόγο για: ''σοβαρούς επαγγελματικούς και οικογενειακούς λόγους''
Την είδηση σχολίασε με καυστικό τρόπο ο πρόεδρος του Εργοτέλη, Γιώργος Βρέντζος:
''Τελικά κάποιοι δεν είναι τόσο ειλικρινείς (για να μην πω τίποτα άλλο..) όσο νομίζαμε...
ΛΥΠΑΜΑΙ...
ΥΓ. Δεν ξεχνάω..''