Στα playoffs του ΝBA o Γιάννης!

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε πάλι τα πάντα και οι Bucks νίκησαν τους 76ers (90-82), εξασφαλίζοντας ταυτόχρονα μία θέση στα Playoffs.

Η αναμονή διήρκεσε λίγο παραπάνω απ' ότι αναμενόταν, αλλά ο στόχος επετεύχθη και εν τέλει αυτό είναι που έχει σημασία. Οι Bucks είναι και μαθηματικά από σήμερα στα Playoffs. Με τη νίκη επί των 76ers (90-82) και την ήττα των Bulls στο Brooklyn, τα “ελάφια” εξασφάλισαν μία θέση στην πρώτη οκτάδα της ανατολικής περιφέρειας και μπορούν πλέον να κάνουν τα σχέδια τους για την Postseason.

Κορυφαίος και καθοριστικός ο Αντετοκούνμπο

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ως συνήθως ο ηγέτης των Bucks. Ο 22χρονος φόργουορντ πέτυχε 20 πόντους με 7/15 σουτ, 6/11 βολές και είχε ακόμα 10 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 4 λάθη στα 40 λεπτά που αγωνίστηκε. Σημείωσε μάλιστα οκτώ πόντους στο καθοριστικό επιμέρους 15-2 που έκανε το Milwaukee στην τρίτη περίοδο, χάρις στο οποίο έλεγξε το παιχνίδι και έφτασε εν τέλει στη νίκη, την πρώτη ύστερα από τρεις διαδοχικές ήττες.