Aναλυτικά το δελτιου τύπου:
''Θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε πως το πρωτάθλημα του 2016 της Ελληνικής Συναγωνιστικής Ρακετοσφαίρισης (ΕΣAΡ) με τον διεθνή τίτλο Valetudo Racket ,ξεκινάει το Ιούνιο. Στα πλαίσια των διοργανώσεων στην περιφέρεια Κρήτης, ο Αθλητικός Ομίλος Ρακέτας Αγίων Αποστόλων φιλοξενεί το προσεχές Σαββατοκύριακο 4 & 5 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του στα Χανιά την 1η αγωνιστική, από τις τρεις (3) συνολικά προκριματικές που θα διεξαχθούν στην Κρήτη.
Ο Αθλητικός Όμιλος Φίλων Ξυλορακέτας Ηρακλείου θα δώσει το παρόν σε αυτό το τουρνουά με συμμετοχές των μελών του στις κατηγορίες:
- α) Δυάδα Ανδρών
- β) Μεικτή Δυάδα
- γ) Τετράδα Ανδρών
Καλούμε τους φίλους της ρακέτας από το Ηράκλειο να υποστηρίξουν την προσπάθεια των συλλόγων της Κρήτης στην καθιέρωση του εν λόγω αθλήματος. ''
Περισσότερες πληροφορίες στο [email protected]