Είναι πολύ δύσκολο για μια ομάδα να βρει κίνητρο για ένα παιχνίδι εκεί που δεν υπάρχει και ο ΟΦΗ κινδυνεύει να χάσει πολλά περισσότερα στα υπόλοιπα παιγνίδια των play out, αν συμπεριφερθεί πανομοιότυπα με το πρωτο ημίχρονο με τον Ιωνικό!
Πρώτα απ’ όλα γιατί οι παίκτες αδικούν τους εαυτούς τους. Έκαναν ένα σούπερ πρωτάθλημα, πανηγύρισαν έστω για ώρες την είσοδο στα play off, τερμάτισαν εντέλει άτυπα πρώτοι σ’ αυτό το μίνι πρωτάθλημα της β´ διαλογής, ε ας συμπεριφερθούν με αξιοπρέπεια και φιλότιμο γιατί τα στερνά τιμούν τα πρώτα!