Ο στόπερ της Νόρμπι (Γ' Σουηδίας) στον χθεσινό αγώνα με την Τβάακερ ο 24χρονος Σουηδός ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στο 83ο λεπτό του ματς με ένα πολύ όμορφο γκολ και το πανηγύρισε ξεχωριστά.
Πήγε στις εξέδρες, κάθισε και άρχισε να χειροκροτεί τον εαυτό του για το -ομολογουμένως- πολύ ωραίο τέρμα που πέτυχε. Δυστυχώς για εκείνον, ο διαιτητής δεν φάνηκε να συμμερίζεται την χαρά του, ούτε καν να αναγνωρίζει την πρωτοτυπία του, με αποτέλεσμα να τον αποβάλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ και οι συμπαίκτες του τον επέκριναν.
Medi firar sitt hattrick med att gå upp på läktaren för att applådera sig själv. Glömde av sitt gula #ettanfotboll pic.twitter.com/qi0DJBZXDr
— Norrby IF (@NorrbyIF) August 30, 2016