Ο τερματοφύλακας Γκαραβέλης ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης καθώς η απόκρουση πέναλτι στο 81' έπειτα από εκτέλεση του Κονέ ουσιαστικά έκρινε την αναμέτρηση. Ο Απόλλων μπήκε καλύτερα στο ματς, όμως ο Παναιγιάλειος κρατούσε με ασφάλεια το μηδέν στην άμυνα. Από το 73' οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο έπειτα από την αποβολή του Καζναφέρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα όμως η πίεση των φιλοξενούμενων δεν καρποφόρησε με αποκορύφωμα την φάση του πέναλτι.
Οι συνθέσεις:
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα, Ρέλλας (60΄ Παναγιώτου), Παπαδόπουλος, Στίκας, Κασναφέρης, Μπούζας, Τρίγκας, Σκαρτσίλας (66¨ Ιβάνκο), Τσιλιγκίρης, Κρητικός (81 Μπρους)
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Άκης Μάτζιος): Χιώτης, Βαλεριάνος, Πάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Κονέ, Ντάσιος, Σιατραβάνης (37΄ Ρομάνο), Διαμαντόπουλος (71΄Ογκμπόντο), Πετρόπουλος, Μπαρμπόσα (77΄Περογαμβράκης)