Οι Σκανδιναβοί στο 55’ άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Νόρντκβελε, ενώ στο 57’ ο Μπέντλεϊ πέτυχε το 2-0. Η ανατροπή του σκορ του πρώτο αγώνα ολοκληρώθηκε για την Οντ στο 89’ με γκολ του Ρουντ. Την πρόκριση στους Ηπειρώτες χάρισε στο 108’ ο Κούτρης.
Μόλις το 3' η κεφαλιά του Μπέριου απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή από τον Ρόσμπαχ, ενώ οι Νορβηγοί απάντησαν στο 19’ με μακρινό σουτ του Σάμουελσεν. Στο 32΄από τη σέντρα του Κοζορώνη ο Ναδάλες έπιασε την κεφαλιά, ενώ στο 43' ο Γιάχος εκτέλεσε απευθείας φάουλ ο Γκρόνγκααρντ έδιωξε πάνω στη γραμμή.
Η Οντ στο δεύτερο μέρος αιφνιδίασε, κυριάρχησε στο γήπεδο και έστειλε το ματς στην παράταση, καθώς σκόραρε τρεις φορές. Στο 54' ο Καρανίκας έκανε χέρι στην περιοχή και ο Νόρντκβελε άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα. Ο Μπέντλεϊ στο 57’ με κεφαλιά σημείωσε το 2-0, ενώ στο 61’ οι Νορβηγοί άγγιξαν το 3-0 με το σουτ του Μπέργκερ.
Η Οντ έβγαζε φάσεις με μεγάλη άνεση, και τελικά στο 89' ο Ζουκνίνι πέρασε τη μπάλα και ο Ρουντ από κοντά πέτυχε το 3-0. Το ματς ξεκίνησε από την αρχή και οδηγήθηκε στην παράταση. Στο 98' από την υπέροχη προσποίηση του Μαμπούλου, ο Κούτρης πλάσαρε εύστοχα για το 3-1 και έτσι έδωσε την πρόκριση στον ΠΑΣ Γιάννινα.
Οντ – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1
Γκολ: 55' πεν. Νόρντκβελε, 57' Μπέντλεϊ, 89' Ρουντ - 98' Κούτρης
Κίτρινες κάρτες: -
Κόκκινες κάρτες: -
Οντ: Ρόσμπαχ, Ρουντ, Γκρόγκαρντ, Σάμουελσεν (63' Μπεργκ), Γιόχανσεν, Ζεκνίνι, Νόρντκβελε (84' Μεσούντι), Μπέργκε, Γένσεν (101' Νίλσεν), Χάγκεν, Μπέντλεϊ.
ΠΑΣ Γιάννινα: Πασχαλάκης, Μπέριος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Καρανίκας, Ναδάλες, Κοζορώνης (94' Δώνης), Λίλα, Ακόστα, Γιάκος (73' Μαμπούλου), Φερφελής (66' Κούτρης).