Προ - Άγγελος αντεπίθεσης!

Ο ΟΦΗ μέσα σε λίγες ημέρες πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη και προσπαθεί για την μεγάλη υπέρβαση - νίκη στην Κατερίνη (1-0) επί του Αιγινιακού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άγγελου Χαντί

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου μετουσίωσε την καλή εικόνα του πρώτου ημιχρόνου στην Κατερίνη με το γκολ του Χαντί στο 28' έπειτα από εκτέλεση πέναλτι. Στο α' μέρος οι Κρητικοί έλεγχαν το ματς, ενώ δύο λεπτά πριν την ολοκλήρωση του, ο Μιλοσάβλιεφ απώλεσε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2.

Στην επανάληψη ο ΟΦΗ μπήκε κάπως νωθρά, ο Αιγινιακός προσπάθησε να πιέσει και μέχρι ένα σημείο τα κατάφερε. Στο 67' είχε μια σπουδαία φάση με τον Στρέζο να απομακρύνει σωστά σε σου του Ζγκούρι ενώ στο 71' ο Ζούρκος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Με πίεση του Αιγινιακού συνεχίστηκε το β' μέρος, ο ΟΦΗ αμύνθηκε καλύτερα όμως δεν μπόρεσε να απειλήσεις ιδιαίτερα για 2ο γκολ, κράτησε πάντως το πολύτιμο τρίποντο.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε σε 2ο συνεχόμενο ματς με τον Στρέζο κάτω από τα δοκάρια, σε ακόμα ένα παιχνίδι είχε θετική παρουσία, στα στόπερ ο Κώτσιος μαζί με τον Παντίδο ενώ στα χαφ ο Μπόατενγκ με τον Πορτουλίδη χρησιμοποιήθηκαν ξανά από τον Νίκο Παπαδόπουλο. Ξεχώρισε ο Μιλοσάβλιεφ σε ακόμα ένα παιχνίδι, φανέλα βασικού ο μέτριος σήμερα Παντίδος, ενώ έτρεξε αρκετά ο Πάτρικ Βουό.

Αιγινιακός (Βλάχος): Τόλιος, Τσολακίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιατζιγόλου, Πασαλίδης, Παντικίδης (46’ Ζγκούρης), Αντωνιάδης, Πατράλης, Γκατζολάρι (61’ Μήλιος), Ζούρκος, Σκραπάρας (81’ Παπαδόπουλος).

ΟΦΗ (Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος (73’ Όστοϊτς), Κομεσίδης, Κιάσσος, Μπόατενγκ, Πουρτουλίδης (69’ Μητρόπουλος), Χαντί, Μιλοσάβλιεβ, Πάγκαλος (59’ Ράντι), Βουό.