Ποδαρικό με... «σφαλιάρα» για τον ΟΦΗ!

Ο ΟΦΗ έκανε παιδικά λάθη στην άμυνα, σε ακόμα ένα εκτός έδρας παιχνίδι, και το πλήρωσε - ήττα με 2-1 απέναντι στην σκληροτράχηλη ομάδα του Αγροτικού Αστέρα

Ο Νίκος Νιόπλιας παρέταξε την ομάδα του ΟΦΗ με τρεις αμυντικούς χαφ (Μητρόπουλος - Νάστος - Αντουκόρ), κάτι που δεν βοήθησε στο α' ημίχρονο την ομάδα να δημιουργήσει αρκετές φάσεις μπροστά στην εστία του Γουναρίδη. Παρ ότι το... καλό διάστημα του ΟΦΗ ήταν το πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης! Στην επανάληψη η είσοδος του Μιλοσάβλιεφ έδωσε μια ώθηση στους Κρητικούς όμως αυτή αποδείχτηκε αρκετά πρόσκαιρη.

Προηγήθηκε με τον Κουκόλη στο 29' ο Αστέρας, ο Μιλοσάβλιεφ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 52', ισοφάρισε το γκολ του α' ημιχρόνου και όλα έδειχναν ότι η ομάδα της Κρήτης θα βελτίωνε, και με βάση τις αλλαγές (Μιλοσάβλιεφ - Κιάσσος) την εικόνα της στην επανάληψη. Τουναντίον, οι φιλοξενούμενοι δεν παρουσίασαν κάτι το ιδιαίτερο, ο Γκέσιος στο 61 πέτυχε ένα εύκολο γκολ και έδωσε ξανά προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους γηπεδούχους, ο Αντουκόρ δέχτηκε μέσα σε... πέντε λεπτά δύο κίτρινες κάρτες και αποβλήθηκε στο 66' με συνέπεια η ομάδα του Νίκου Νιόπλια να αποκτά ντεσαβαντάζ στην υπόθεση ''ανατροπή''. Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το ματς, ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να φτιάξει φάσεις χάνοντας κι άλλους βαθμούς σε εκτός έδρας παιχνίδι και το χειρότερο ήταν ότι η εικόνα του στο γήπεδο του Ευόσμου.