Παρουσία του Δημήτρη Κουλουγουσίδη (master 7dan),αλλά και του Νίκου Συριγωνάκη (υπεύθυνος επί των αθλητικών στην περιφέρεια Κρήτης) πραγματοποιήθηκαν εξετάσεις εγχρώμων ζωνών, κοπή βασιλόπιτας αλλά και βράβευση αθλητών που έχουν εκπροσωπήσει τη χώρα μας με τα χρώματα της εθνικής Ελλάδος και έχουν φέρει σημαντικές διακρίσεις -Στεφανάκης Βαγγέλης, Στασινοπούλου Βασιλική, Μαραζάκη Λευκοθέα, Γραμματικάκης Αντωνης.
Επόμενος στόχος είναι η διοργάνωση του πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων, παμπαίδων- κορασίδων, πανκορασίδων.