Οι οπαδοί της Μπεσίκτας βρήκαν έναν ξεχωριστό τρόπο για να πανηγυρίσουν το 15ο πρωτάθλημα στην ιστορία τους. Ναύλωσαν από γιοτ και σκάφη μέχρι και πλοιάρια ώστε να πανηγύρισαν το πρωτάθλημα που κατέκτησε η ομάδα τους στα ανοιχτά του Βοσπόρου, έτσι και έγινε. Εκατοντάδες οπαδοί και φίλαθλοι, δημιούργησαν μια πρωτόγνωρη ατμόσφαιρα η οποία απαθανατίζεται σε εντυπωσιακά βίντεο και φωτογραφίες:
Şampiyonun Boğaz sefası pic.twitter.com/9fR7n1QlaA
— Beşiktaş JK (@Besiktas) June 4, 2017
Şampiyonun Boğaz sefası pic.twitter.com/9fR7n1QlaA
— Beşiktaş JK (@Besiktas) June 4, 2017