Ο ΟΦΗ έφερε το Σάββατο (28/01) με μια μικρή... επιφύλαξη τον Ντέρεκ Μπόατενγκ στο Ηράκλειο. Κι αυτό γιατί, ο Νίκος Παπαδόπουλος θέλει οι μεταγραφικές κινήσεις να αποτελούνται από ετοιμοπόλεμους ποδοσφαιριστές και η απραξία του 34χρονου Γκανέζου διατηρούσε τις επιφυλάξεις των ανθρώπων της Κρητικής ομάδας.
Σύμφωνα με πληροφορίες του Cretalive, ο Μπόατενγκ πέρασε τα τεστ των εργομετρικών που έγιναν χθες (Σάββατο 28/01), η φυσική του κατάσταση έδειξε να είναι σε καλό επίπεδο και έτσι αναμένεται να ανακοινωθεί αύριο από την ΠΑΕ όπως επίσης την Δευτέρα θα είναι διαθέσιμος για την πρώτη προπόνηση με την υπόλοιπη ομάδα.