Με ανακοίνωση του, ο Σύλλογος Αρωγής Ερασιτεχνών ποδοσφαιριστών και ΑΜΕΑευχαριστεί την «Περιφέρεια Κρήτης και ιδιαίτερα τον άνθρωπο Σταύρο Αρναουτάκη» όπως αναφέρει χαρακτηριστικά, όπως επίσης και τον «Δήμο Ηρακλείου για την παραχώρηση του κηποθέατρου Νίκος Καζαντζάκης».'
Φυσικά, ευχαριστεί όλους τους χορηγούς που στηρίζουν την μεγάλη προσπάθεια του συλλόγου αλλά και τον πρόεδρο των ΑΜΕΑ κ. Βιδάκη, και τον προπονητή ΑΜΕΑ κ. Βαρβεράκη.
Τέλος, να θυμίσουμε ότι η «γιορτή του ποδοσφαιριστή» θα διεξαχθεί στις 26 Σεπτεμβρίου στο (Κηποθέατρο) ενώ την εκδήλωση θα τιμήσει ο πρώην αρχηγός της εθνικής Ελλάδας κ. Καραγκούνης Γιώργος.
Τις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθούν λεπτομέρειες