Ανάμεσα στα αστέρια και ο Ρουβάς ως πρεσβευτής στο «Οραμα Ελπίδας» Η πρώτη μεγάλη έκπληξη για το αυριανό φιλικό έχει να κάνει με την παρουσία του Σάκη Ρουβά στο Παγκρήτιο. Ο Ρουβάς καλεί τους Κρητικούς να δώσουν το ''παρών'' στο φιλικό παιχνίδι Legends 2004 - Inter For Ever, που θα πραγματοποιηθεί στο Παγκρήτιο Στάδιο, και να ενισχύσουν την προσπάθεια που γίνεται για το «Οραμα Ελπίδας».
Ο ίδιος αναμένεται να πάρει μέρος στο τελετουργικό κομμάτι πριν από την έναρξη της φιλικής αναμέτρησης. Όπως γράφει στο λογαριασμό του: «Την Τετάρτη 7 Ιουνίου, στις 8:30 το βράδυ, οι Legends της Εθνικής Ελλάδας 2004 και η Interforever παίζουμε με Όραμα για την Ελπίδα, στο Παγκρήτιο Στάδιο! Γίνε και εσύ Eθελοντής Δότης! Δώσε Ελπίδα! Δώσε Ζωή! Θα είμαστε όλοι εκεί! Όλα τα έσοδα από τα εισιτήρια του αγώνα θα διατεθούν για τη στήριξη του Συλλόγου «Όραμα Ελπίδας».