Μετά το ρεπό που προέκυψε λόγω της αναβολής του αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης, οι ποδοσφαιριστές του Νιόπλια επέστρεψαν την Κυριακή στις προπονήσεις.
Πλέον το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στον μεσοβδόμαδο αγώνα, την προσεχή Πέμπτη, με τον Άρη στο «Γεντί Κουλέ». Ο Πραξιτέλης Βούρος συνέχισε το πρόγραμμα αποφόρτισης και τις επόμενες μέρες θα ξεκαθαρίσει αν θα προλάβει την αναμέτρηση με τους Θεσσαλονικείς.