Παπαδόπουλος: «Μπορούμε να ανατρέψουμε την κατάσταση»

Για την πίστη του στην άνοδο αναφέρθηκε στην πρώτη του συνέντευξη τύπου ο Νίκος Παπαδόπουλος μετά την ήττα με 0-1 από τον Άρη

Αναλυτικά οι αναφορές του:

«Ο Αρης έκανε ένα καλό πρώτο ημίχρονο και δεχθήκαμε γκολ στην πρώτη φάση. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό ίσως να είναι από το άγχος.Είναι ένα πρόβλημα που πρέπει να διορθώσουμε.

Στην συνέχεια ισορροπήσαμε, στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν η ομάδα που προσπάθησε περισσότερο να σκοράρει.Είχαμε την κατοχή, κάναμε μεγάλη προσπάθεια αλλά δεν κάναμε πολλές τελικές και αυτό θα πρέπει να διορθωθεί. Δεν έχω παράπονο από τους παίκτες μου, τους δίνω συγχαρητήρια. Μπορούμε να ανατρέψουμε την κατάσταση, αν δεν το πίστευα δεν θα ήμουν εδώ.Το πιστεύω και το πιστεύουμε όλοι και θα προσπαθήσουμε μέχρι το τέλος.

Εύχομαι ΟΦΗ και Αρης να ανέβουν μαζί, δεν αξίζουν να είναι στην Φούτμπολ Λιγκ.

Νομίζω ότι αδικηθήκαμε από το τελικό αποτέλεσμα. Δεν έχω άποψη για τις διαιτητικές αποφάσεις, ήμουν μακριά».