Με την έγκριση της Α.Ο.Τ.Ε. διοργανώνουμε πανελλήνιο διασυλλογικό πρωτάθλημα Creta Cup ΄’Χάνδαξ’ για αθλητές ηλικίας 5-39 ετών στα αγωνίσματα των Tul και των μονομαχιών.
Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί της 14 Μαίου 2017 στο κλειστό στάδιο Μελίνα Μερκούρη. Δηλώσεις συμμετοχής πραγματοποιούνται από 24 Απριλίου μέσω του www.tkd-itf.gr .Σε αυτήν μας την προσπάθεια επιθυμούμε να στηρίξουμε το ίδρυμα Ηλιαχτίδα δίνοντας το ποσό του 1ος € από κάθε συμμετέχοντα αθλητή και από κάθε άλλον που θα θελήσει να παρακολουθήσει το πρωτάθλημα .