Αναλυτικά η ανακοίνωση μέσα από το site της ΠΑΕ
''Όλοι οι Εργοτελίτες κι οι Εργοτελίτισσες την Κυριακή στο Λίντο!
Οι διοικήσεις του Γ.Σ. Εργοτέλης, των Νέων Εργοτέλη και των Καναριών στηρίζουν την ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας και καλούν τους Εργοτελίτες και τις Εργοτελίτισσες, αλλά και γενικότερα το φίλαθλο κοινό του Ηρακλείου, την Κυριακή 8 Μαΐου στις 17:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Λίντο.
Στον «τελικό παραμονής» με αντίπαλο τον Ιωνικό Νικαίας, ο μπασκετικός Εργοτέλης θα αγωνιστεί για τελευταία φορά εντός έδρας τη φετινή σεζόν και μας χρειάζεται όλους δίπλα του!
Με τη δυναμική παρουσία και το χειροκρότημα μας θα δώσουμε για ακόμη μία φορά τον παλμό και το ρυθμό της νίκης!
Όλοι μαζί, μια φωνή, μια γροθιά, μια αγκαλιά, θα τα καταφέρουμε!
Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ, ΕΝΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΟΣ! ''
Επίσης, ο πρόεδρος του μπασκετικού Εργοτέλη, Βαγγέλης Γιαννουλάκης (φωτό) απάντησε μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό του στο facebook στην χθεσινή ανακοίνωση του Ιωνικού περί αναβολής του παιχνιδιού της Κυριακής.
Δείτε τι έγραψε: