Όπως αναφέρει η επίσημη ανακοίνωση του Δ.Σ του συλλόγου, ''τα κορίτσια της Γ.Ε.Η έφτιαξαν ημερολόγιο του τμήματος με την βοήθεια και την καθοδήγηση του προπονητή τους κ. Προύφα, του εφόρου τους κ. Ν. Κυρέζη και την υποστήριξη των γονιών τους , το διακίνησαν μόνες τους και τα χρήματα που μάζεψαν αποφάσισαν να τα μοιράσουν όλα, ισομερώς, σε είδος η σε επιταγή στα παρακάτω ιδρύματα
- ΣΤΕΓΗ ΑΝΗΛΙΚΩΝ ΑΡΡΕΝΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
- ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΩΡΙΑ SOS ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
- ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Τα κορίτσια που αγόρασαν, επιμελήθηκαν και έδωσαν οι ίδιες τα δώρα στα παιδια , έγιναν δεκτά με πολύ χαρά κι ενθουσιασμό και πέρασαν μαζί τους μοναδικές στιγμές αγάπης και αλληλεγγύης, συζητώντας και γνωρίζοντας το ένα το άλλο.
Το Δ.Σ. της ΓΕΗ αισθάνεται πολύ υπερήφανο για την πρωτοβουλία των αθλητριών της,που δείχνουν να καταλαβαίνουν ότι οι αξίες του αθλητισμού δεν είναι μόνο οι νίκες σε αγώνες άλλα είναι η ευαισθησία και η προσφορά προς τον συνάνθρωπο μας.
ΕΥΓΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ''