ΟΦΗ - Πανσερραϊκός (2-0 Τελικό)

Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει τον Πανσερραϊκό στο ''Γεντί Κουλέ'' με στόχο να επιστρέψει στις επιτυχίες - Live ενημέρωση από το Cretalive

Τελικό: Ο ΟΦΗ επικράτησε εύκολα με 2-0 του Πανσερραϊκού με γκολ των Βουό και Χαντί

90'+ - Κόκκινη κάρτα στον Κώτσιο, επιδίωξε την κάρτα ο έμπειρος αμυντικός

88' - Τίποτα το αξιοσημείωτο τα τελευταία λεπτά - παιχνίδι κέντρου

83' - Διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Λάντο και Τσούτσης εκτός - μέσα ο Παναγιωτίδης και ο Χριστόπουλος

*Μετά από καιρό ο ΟΦΗ έχει διακριθέντα τερματοφύλακα του, πολύ καλή εμφάνιση από τον Δερμιτζάκη

81' - Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ: Εκτός ο Χαντί - στον αγωνιστικό χώρο ο Μάνος

80' - Εξαιρετική επέμβαση του Δερμιτζάκη έπειτα από σουτ του Ρούτση

78' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: Σέντρα του Κοιλιάρα, γυριστή κεφαλιά ο Χαντί και 2-0

77' - Έχει πέσει ξανά ο ρυθμός στο ματς, ο ΟΦΗ έχει χάσει αρκετές ευκαιρίες για το 2-0

71' - Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ: Εκτός οι Μητρόπουλος - Μιλοσάβλιεφ, μέσα οι Όγκμποε και Χύζι

69' - Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ από τον Ράντι - βγήκε σε πλεονεκτική θέση απέναντι στον Μέλκα, ήταν δίπλα μόνος ο Μιλοσάβλιεφ όμως ο Ράντι δεν έκανε σωστή επιλογή

68' - Εκτός ο Τσιμικάς - μέσα ο Χατζηδημητρίου για τον Πανσερραϊκό

66' - ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία από τον Ράντι έπειτα από πάσα του Μιλοσάβλιεφ δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά - ο Μέλκας  κάνει πολύ καλό παιχνίδι

64' - Σέντρα ο Χαντί, κεφαλιά ο Μίκιτς στο β' δοκάρι δεν απείλησε τον Μέλκα

*Παίζει πολύ από τα ακρά και σήμερα ο ΟΦΗ, όμως Μιλοσάβλιεφ και Ράντι δεν είναι ουσιαστικοί στην τελική προσπάθεια

60' - Διπλή επέμβαση από τον Δερμιτζάκη σε δύο μακρινά σουτ παικτών του Πανσερραϊκού

59' - Κίτρινη κάρτα ο Νάστος

59' - Κεφαλιά - πάσα ο Βουό, σουτ ο Μιλοσάβλιεφ όμως ο Μέλκας ήταν εκεί και με τα πόδια απομάκρυνε. Σπουδαία φάση για τον ΟΦΗ

55' - Ακόμα μια καλή προσπάθεια από τον Κοιλιάρα, όμως την σέντρα του δεν την εκμεταλλεύτηκαν οι συμπαίκτες του και πέρασε η φάση για τους γηπεδούχους

52' - Πρώτη επίσκεψη στα καρέ του ΟΦΗ από τους φιλοξενούμενους - σουτ ο Τσούτσης, απέκρουσε ο Δερμιτζάκης

49' - Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον ΟΦΗ, όμως ο Ράντι δεν κάνει καλή σέντρα

48'-  Δεν έχει μπει το ίδιο δυνατά, όπως στην αρχή του παιχνιδιού, ο ΟΦΗ

*Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες:

*Ενδεκάδες:

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Μικιτς, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Κώτσιος, Νάστος, Μητρόπουλος, Χαντί, Μιλοσάβλιεβ, Ράντι, Βουό.

Πανσερραϊκός: Μέλκας, Παπατζίκος, Στέβιτς, Λάντο, Τσελεπίδης, Ρούτσης, Τσιμίκας, Κάκκο, Τσούτσης, Βοσκόπουλος,Κανούλας

46' - Ξεκίνησε το β' μέρος

Τελικά αποτελέσματα στα ματς της Football league που ξεκίνησαν στις 3μ.μ

• Καλλονή - Κισσαμικός 1-1 (87' Σοφιάνης - 63' Μάντζης)
  • Απόλλων - Αχαρναϊκός 3-1 (17', 81' Πετρόπουλος, 41' Σιατραβάνης - 45' Ντάγκρας)
  • Πανελευσινιακός - Αιγινιακός 0-1 (82' Γιαζιτζόγλου)
  • Πανθρακικός - Καλλιθέα 2-1 (12', 84' Πλέγας - 10' Ηλιάδης)

Ημίχρονο: Ο ΟΦΗ προηγήθηκε νωρίς (5' - Βουό) και απώλεσε σημαντικές ευκαιρίες για να διευρύνει το προβάδισμα του - με τον Κανούλα η μοναδική απειλή από τον ΠανσερραΪκό

*Μετράμε αντίστροφα για την λήξη του ημιχρόνου

40' - Mεγάλη ευκαιρία από τον Μιλοσάβλιεφ - μόνος του απέναντι στον Μέλκα, το πλασέ του Σέρβου πέρασε λίγο έξω

37' - Έχει πέσει ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά - προσπαθούν να κρατήσουν μπάλα η φιλοξενούμενοι

34' - Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό - τετ α τετ του Κανούλα με τον Δερμιτζάκη έπειτα από τραγικό λάθος της άμυνας, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

27' - Αδύναμο σουτ του Μητρόπουλου έξω από την περιοχή - δεν απειλήθηκε ο Μέλκας

25' - Καλή προσπάθεια από τον Μιλοσάβλιεφ από τα αριστερά - υπό τον έλεγχο του ΟΦΗ το παιχνίδι

*Επιθετικά εμφανίζει αρετές ο Πανσερραϊκός, αμυντικά όμως έχει αρκετά κενά τα οποία και θέλει να εκμεταλλευτεί ο ΟΦΗ

22' - Κίτρινη κάρτα στον Λάντο.

21' - Πρώτο κόρνερ για τον Πανσερραϊκό

*Πιέζουν οι γηπεδούχοι για το 2-0

18' - Κάθετη από τον Μητρόπουλο στον Βουό, εκείνος περνάει και τον τερματοφύλακα όμως από πλάγια θέση δεν μπορεί να διπλασιάσει τα τέρματα του και της ομάδας του

17' - Σημαντική ευκαιρία για το 2-0 - Ωραία συνεργασία των παικτών του ΟΦΗ - πλασέ του Χαντί από δεξιά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

15' - Προσπαθεί να δημιουργήσει φάση ο Πανσερραϊκός, ελέγχει ο ΟΦΗ

12' - Ορεξάτος ο Βουό, όμορφες κινήσεις έξω από την περιοχή όμως κλείστηκε από τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων και τελικά δεν κατάφερε να δημιουργήσει ευκαιρία

9' - Συνεχίζει να πιέζει ο ΟΦΗ, σέντρα του Μίκιτς από δεξιά όμως δεν βρέθηκε κάποιος παίκτης να απειλήσει την εστία του Μέλκα

*Ονειρεμένο ξεκίνημα για τους γηπεδούχους σε ένα βαρύ τερέν

5' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: Σέντρα ο Κοιλιάρας από αριστερά, προβολή από τον Βουό και 1-0

5' - Έχει μπει δυνατά ο ΟΦΗ σε ακόμα ένα εντός έδρας ματς

*Εκτός αποστολής ο Όστοιτς λόγω μικροενοχλήσεων

1' - Ξεκίνησε το ματς

*Όλα έτοιμα για την έναρξη του ματς

*Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γκάμαρης (Αθηνών) με βοηθούς τους Μπουξμπάουμ, Δουλγεράκης (Αν. Αττικής)

*Αρκετές οι αλλαγές από τον Νίκο Νιόπλια στην αρχική ενδεκάδα σε σχέση με το ματς του Ευόσμου: Δερμιτζάκης - Μιλοσάβλιεφ - Χαντί - Κομεσίδης και Κοιλιάρας ξεκινούν

*Ενδεκάδες:

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Μικιτς, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Κώτσιος, Νάστος, Μητρόπουλος, Χαντί, Μιλοσάβλιεβ, Ράντι, Βουό.

Πανσερραϊκός: Μέλκας, Παπατζίκος, Στέβιτς, Λάντο, Τσελεπίδης, Ρούτσης, Τσιμίκας, Κάκκο, Τσούτσης, Βοσκόπουλος,Κανούλας