Με τη γνωστοποίηση του προγράμματος μέχρι το φινάλε της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος και τον ορισμό του αναβληθέντα αγώνα με τον Απόλλωνα, ξεκαθάρισε το τοπίο στον ΟΦΗ και παρουσιάστηκε μπροστά του το... βουνό του Ιανουαρίου.
Συγκεκριμένα, από τις 4 Γενάρη έως και τις 29, δηλαδή σε διάστημα 15 ημερών, ο ΟΦΗ έχει να δώσει 6 αγώνες πρωταθλήματος. Ο Γολγοθάς αρχίζει στις 4 του μήνα στην Τρίπολη απέναντι στον Αστέρα και ολοκληρώνεται στις 29 πάλι εκτός με τη Λαμία.