ΟΦΗ - Κισσαμικός (2-0 Τελικό)

Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει στο ''Γεντί Κουλέ'' τον Κισσαμικό στο τοπικό κρητικό ντέρμπι της Football league- Live ενημέρωση μέσα από το Cretalive

Τελικό: Ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-0 του Κισσαμικού σε ένα από τα χειρότερα φετινά του παιχνίδια στο ''Γεντί Κουλέ'' - ανησυχία για τον τραυματισμό του Μιλοσάβλιεφ, αποχώρησε τραυματίας και ο σκόρερ Μάνος στο φινάλε της αναμέτρησης

88' - Δοκάρι για τον Κισσαμικό, πλασέ του Βλάχου η μπάλα βρίσκει το δοκάρι του Στρέζου

88' - Κεφαλιά του Μάνου στην αγκαλιά του Λαζαρίδη

84'- Ψιάνος αντί Γκούμα, τελευταία αλλαγή και για τον Κισσαμικό

*Έχει πέσει ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά

79' - Εκτός ο Τιάγκο - μέσα ο Βλάχος, 2η αλλαγή για τους φιλοξενούμενους

78' - Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, Κομεσίδης εκτός - Νάστος εντός

74' - Δοκάρι για τον ΟΦΗ, παραλίγο αυτογκόλ για τους γηπεδούχους έπειτα από μπέρδεμα δύο αμυντικών των φιλοξενούμενων - κερδισμένο κόρνερ για την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου

71' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - έπειτα από σουτ του Μητρόπουλου ο Μάνος ήρθε σαν... τρέλιερ και εκμεταλλεύτηκε την ασθενή επέμβαση του Λαζαρίδη

*Δεν έχει βρει ρυθμό σε κανένα σημείο του αγώνα ο ΟΦΗ

65' - Εκτός ο Νικόλτσης, την θέση του παίρνει ο Ποκόνγκ

64' - Λάθος ο Γιαλούσης, ο Μάνος καθυστερημένα στον Πάγκαλο, χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ

62' - Μητρόπουλος αντί Χαντί στον ΟΦΗ

*Πολύ πιο επιθετικός ο Κισσαμικός στο β' μέρος - αρκετά τα λάθη στην μεσαία γραμμή ο ΟΦΗ

57' - Κοντά στο 2-0 ο ΟΦΗ με τον Μάνο, η μπάλα πέρασε εκτός

56' - Μεγάλη φάση για τον Κισσαμικό - τετ α τετ του Νικόλτση, το πλασέ του πέρασε πολύ δίπλα από το δοκάρι του Στρέζου

54'- Κίτρινη κάρτα και ο Κομεσίδης

51' - Σουτ του Μίλιτς μακριά από τα δοκάρια του Στρέζου - έχει μπει καλύτερα ο Κισσαμικός στο β' μέρος

49' - Κίτρινη κάρτα ο Πάγκαλος

48' - Κοντά στο 1-1 ο Κισσαμικός, έπειτα από σέντρα η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, κόντραρε στην πλάτη του Μίλιτς και απείλησε τον Στρέζο

46' - Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς - την βλέπει ο Γιαλούσης για μαρκάρισμα στον Μάνο

46'- Ξεκινάει το β' μέρος

• Καλλονή - Αχαρναϊκός 1-0

*Να επισημάνουμε ότι πριν την έναρξη του ματς η διοίκηση της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925, άφησε λουλούδια, στο σημείο που οι οργανωμένοι φίλαθλοι του ΟΦΗ, είχαν πανό για τον φίλαθλο Μηνά Καβαλίνη, που έφυγε σε ηλικία 41 ετών.

Ημίχρονο: Πολύ μέτριος ο ΟΦΗ στο α' μέρος, είχε ανούσια υπεροχή όμως στο 45' ο Δημήτρης Μάνος πέτυχε το γκολ σε ένα πολύ κρίσιμο, χρονικά σημείο και έβαλε μπροστά στους γηπεδούχους

*Ωραία σέντρα του Κιάσσου, ο Ράντι βρίσκει τον Μάνο και αυτό ''ξεκλειδώνει'' την άμυνα του Κισσαμικού

45' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ με τον Μάνο!

41' - Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, Πάγκαλος αντί Μιλοσάβλιεφ

40' - Πονάει ο Μιλοσάβλιεφ

*Καλή αμυντική παρουσία από τον Κισσαμικό - κατοχή χωρίς νόημα για τον ΟΦΗ

34' - Πρώτο κόρνερ για τον Κισσαμικό που προσπαθεί να βγει δειλά - δειλά στην επίθεση τα τελευταία λεπτά

32' - Χωρίς ρυθμό ο ΟΦΗ, Ράντι και Μάνος δεν απειλούν

*Δεύτερο γκολ η Λαμία, δείχνει να ''καθαρίζει'' το ματς με τον Αιγινιακό

27' - Ακόμα δύο σερί κόρνερ, απομάκρυναν με ευκολία οι φιλοξενούμενοι, δυσκολεύεται ο ΟΦΗ

26' - Πρώτο κόρνερ για τον ΟΦΗ

*Με 1-0 προηγούνται Λαμία και Άρης στις εντός έδρας αναμετρήσεις τους

22' - Κάτι παραπάνω από εμφανής η απουσία του Βουό, μέχρι στιγμής

*Αλλεπάλληλες σέντρες από τους παίκτες του ΟΦΗ στην περιοχή του Κισσαμικού, έως τώρα αντιμετωπίζονται από τους αμυντικούς του Κισσαμικού

17' - Καλή προσπάθεια από τους παίκτες του ΟΦΗ, ο Μιλοσάβλιεφ δεν πρόλαβε την μπάλα ώστε να δημιουργήσει κινδύνους στην εστία του Λαζαρίδη

15' - Πολύ άστοχο σουτ του Κουρέλλα - δεν ανησύχησε ο Στρέζος

13' - Μονοπωλεί την κατοχή ο ΟΦΗ, κύριος εκφραστής ο Μιλοσάβλιεφ

10' - Καθυστέρησε ο Νικόλτσης, σε μια καλή αντεπίθεση του Κισσαμικού

*Θυμίζουμε ότι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1

6' - Πολύ ωραίο σουτ του Χαντί - καλή επέμβαση από τον Λαζαρίδη με τα πόδια

4' - Ξεκινάει δυνατά ο ΟΦΗ με στόχο το γρήγορο γκολ

1' - Ξεκινάει το ματς

*O λόγος της απουσίας του Βουό είναι το γεγονός ότι υπέστη τενοντίτιδα - την θέση του στην ενδεκάδα ο Μάνος