Μετά την ισοπαλία στην πρεμιέρα με τον Κισσαμικό, στον ΟΦΗ είναι υποχρεωμένοι να ''κοιτάξουν'' πλέον τα δύο επόμενα εντός έδρας παιχνίδια
Το απόγευμα της Τρίτης (1/11), οι παίκτες του ΟΦΗ θα προπονηθούν στο αθλητικό κέντρο (3μμ) και με την προπόνηση αυτή ξεκινάει ουσιαστικά η προετοιμασία του ΟΦΗ για το παιχνίδι με την Καλλονή.
Το ιατρικό επιτελείο του ΟΦΗ θα έχει μια πιο καθαρή εικόνα για τον Πατρίκ Βουό, ο οποίος υπέστη τράβηγμα στον προσαγωγό στο Μάλεμε και έγινε αναγκαστική αλλαγή.
Από εκεί και πέρα, ο Κομεσίδης, ο οποίος δεν αγωνίστηκε στο Μάλεμε, αναμένεται να μπεί στο πρόγραμμα και να τεθεί και αυτός στην διάθεση της τεχνικής ηγεσίας.