Πρόκειται για το πρώτο παιχνίδι των δυο ομάδων, καθώς θα ακολουθήσει επαναληπτικός στο γήπεδο του Αχαρναικού την επόμενη Τετάρτη (14/7).
Οπως ανακοίνωσε η διοίκηση της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925, τα εισιτήρια για το παιχνίδι ΟΦΗ-Αχαρναικός θα κυκλοφορήσουν την Πέμπτη (8/9) και θα υπάρχει γενική είσοδος σε όλες τις θύρες του γηπέδου 10 ευρώ.
Να σημειωθεί οτι δωρεάν μπαίνουν στο γήπεδο, οι κάτοχοι εισιτηρίου διαρκείας της φετινής περιόδου.
Τα εισιτήρια του αγώνα ΟΦΗ-Αχαρναικός διατίθενται απο τα γραφεία της ΠΑΕ ΟΦΗ 1925 στο γήπεδο «Θόδωρος Βαρδινογιάννης» (ωράριο λειτουργίας: 9 π.μ-3μμ και 5μμ-8μμ καθημερινά και το Σάββατο 9 π.μ.-3 μ.μ.)
Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Σταθόπουλος από την Δυτική Αττική,με βοηθούς τους Μαρνέζο (Χανίων) και Μάνουρα(Τρικάλων) και 4ος ο Χρυσός (Χανίων)