ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης (Τελικό 1-1)

Στο ''Γεντί Κουλέ'' διεξάγεται το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής

ΤΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ - Απόλλων 1-1

99' - Ψαλιδάκι του Μητρόπουλου, ο Χιώτης μπλόκαρε

98' - Εκπληκτική επέμβαση του Χιώτη σε φάουλ του Βαλλιάνου

93' - Πιέζει ο ΟΦΗ - ευκαιρία με τον Όγκμποε

91' - Εκτός ο Ρομάνο - την θέση του ο Τσιάρας

9 λεπτά καθυστερήσεις

90' - Ο Όγκμποε στην θέση του Χαντί

90' - Ξεκινάει το ματς ξανά

*Στην φάση του πέναλτι, ο Σιατραβάνης πέφτει πάνω στο πόδι του Χαντί το οποίο πατάει στο έδαφος - δεν υπάρχει καμία περίπτωση πέναλτι το οποίο έδωσε με μικρή καθυστέρηση ο Παπαδόπουλος

*Στον αγωνιστικό χώρο και ο Παπαδόπουλος για να κατευνάσει τους παίκτες του ΟΦΗ

*Οι διαιτητές της αναμέτρησης έχουν μαζευτεί στο κέντρο του γηπέδου

*Διακοπή στο ματς

84' - Ισοφαρίζει ο Απόλλων με Σιατραβάνη έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

Αδιανόητη απόφαση από τον διαιτητή Παπαδόπουλο!

81' - Απίθανο πέναλτι τον Απόλλων! ο Σιατραβάνης πέφτει στο έδαφος όμως ο Χαντί δεν τον έχει ακουμπήσει

*Κουρασμένος στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ, την κατοχή ο Απόλλων

79' - Κίτρινη κάρτα ο Βαλλιάνος

75' - Ο Μητρόπουλος στην θέση του Ντέρεκ Μπόατενγκ

74' - Πιέζει ο Απόλλων Σμύρνης τον ΟΦΗ

73' - Σηκώθηκε ο Άγγελος Χαντί

72' - Εμφανώς κουρασμένος ο Χαντί, έπεσε στο έδαφος

70' - Σουτ του Μπόατενγκ - ψηλά η μπάλα

*Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Απόλλων, μπορεί να βρει χώρους για το 2-0 ο ΟΦΗ

66' - Πάγκαλος στην θέση του Μιλοσάβλιεφ - πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ

65' - Κίτρινη κάρτα ο Νάστος

63' - Προσπαθεί να απειλήσει με στημένες φάσεις ο Απόλλων - καλά ''διαβασμένος'' ο ΟΦΗ

62' - Αλμπάνης αντί του Πάνου για τον Απόλλων Σμύρνης

58' - Αρνείται κίτρινη στον Μπαρτολίνι ο διαιτητής σε μαρκάρισμα στον Βουό

57'- Συνεχίζει την πίεση ο ΟΦΗ για 2ο γκολ

*Ο ΟΦΗ παίρνει αυτό που αξίζει μέχρι στιγμής από την αναμέτρηση - ο Απόλλων μέχρι τι στιγμή του γκολ έδειχνε ότι συμβιβάζεται και με την ισοπαλία

54' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Κεφαλιά του Βουό ο Χιώτης κάνει λάθος  εκτίμηση και ο Μάνος από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

48' - Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα, ο Μιλοσάβλιεφ έκανε μια έξυπνη εκτέλεση όμως δεν απειλήθηκε η άμυνα του Απόλλων

46' - Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46' - Όλα έτοιμα για την έναρξη του β' ημιχρόνου

*Ωραίες στιγμές στο Γεντί Κουλέ - Στην ανάπαυλα του αγώνα τιμήθηκε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου  του ΟΦΗ, η οποία κατέκτησε το πρωτάθλημα Β' Εθνικής γυναικών και ανέβηκε στην Α' Εθνική.Την απονομή έκανε ο Ομοσπονδιακός προπονητής και παλιά δόξα του ΟΦΗ Δήμος Κάβουρας.

Ημίχρονο: Χωρίς γκολ στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες - ανώτερος ο ΟΦΗ σε ένα ντέρμπι με πολλές δυνατές μονομαχίες, δικαιούται κάτι παραπάνω από το ματς

44' - Κεφαλιά του Σιατραβάνη από το ύψος του πέναλτι - εύκολα ο Στρέζος

40' - Πιέζει ο ΟΦΗ με τον εξαιρετικό Κιάσσο

38' - Σέντρα του Χαντί από τα δεξιά, αδύναμη η κεφαλιά του Μιλοσάβλιεφ

36' - ΑΠΙΘΑΝΗ χαμένη ευκαιρία του Μάνου - ο Μιλοσάβλιεφ γύρισε στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Μάνος με σουτ την έστειλε στην... θύρα 4!

32'- Προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία ο Απόλλων, καλά στημένος ο ΟΦΗ

29' - Σε ακόμα ένα ματς δεσπόζει η παρουσία του Μπόατενγκ στην μεσαία γραμμή

26' - Αδύναμο σουτ του Πάνου - μπλοκάρει ο Στρέζος

*Καλύτερος ο ΟΦΗ στα μισά του α' μέρους - έχει την κατοχή και καλές αποστάσεις στο γήπεδο

21' - ''Απαντάει'' ο Απόλλων με κεφαλιά του Δεληζήση η οποία δεν ανησύχησε τον Στρέζο

20' - Τρομερό σουτ του Χαντί από το ύψος της περιοχής - εξαιρετική επέμβαση του Χιώτη

19' - Προσπαθεί να βρει ρυθμό ο ΟΦΗ - πρώτο κόρνερ για τους Κρητικούς

*Τα τελευταία λεπτά δεν παίζεται ποδόσφαιρο στο ''Γεντί Κουλέ''

14'- Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο και στον Μπόατενγκ για τις αψιμαχίες

*Συνεχόμενα σκληρά τάκλιν από τους παίκτες του Απόλλων, ένταση μεταξύ παικτών στο ματς - μεγάλη ένταση

11' - Κίτρινη κάρτα και στον Ομπόντο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπόατενγκ

8' - Κίτρινη κάρτα στον Ρομάνο

Έχει νευρικότητα και ένταση το ματς - ικανοποιητική η προσέλευση του κόσμου

*Στους πάγκους για τις δύο ομάδες:

OΦΗ: Δαύκος, Κώτσιος, Όστοϊτς, Πουρτουλίδης, Πάγκαλος, Όγκμποε, Μητρόπουλος.

Απόλλων Γεωργακόπουλος, Κύργιας, Διαμαντόπουλος, Τζάνης, Αλμπάνης, Τσιάρας, Περογαμβράκης.

5' - Κίτρινη στον Κιάσσο

4' - Αναγνωριστικές οι πρώτες κινήσεις των παικτών

1' - Στη σέντρα ο Απόλλων

*Όλα έτοιμα για την σέντρα

*Ανθοδέσμη από την διοίκηση και στους πρώην παίκτες του ΟΦΗ, Πετρόπουλο και Περογαμβράκη

*H διοίκηση του ΟΦΗ βράβευσε πριν την έναρξη τους τέσσερις ''χρυσούς'' παραολυμπιονίκες της Κρήτης: Ηρώ Μηλάκη, Αδαμαντία Χαλκιαδάκη, τον Μανώλη Στεφανουδάκη και τον Γιώργο Καπελλάκη

*Σε λίγα λεπτά ξεκινάει το σπουδαίο ματς της Football league

*Διαιτητής της αναμέτρησης ο κύριος Ι.Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) με βοηθούς τους Καλφάκη (Χανίων), Ζημισόπουλο (Πειραιά)

*Χειροκροτήθηκε έντονα κατά την είσοδο του στο γήπεδο για ζέσταμα, ο πρώην αρχηγός του ΟΦΗ Αλέξης Περογαμβράκης

*Θυμίζουμε ότι ο ΟΦΗ θα παίξει τρία ντέρμπι στη σειρά μέσα σε λίγες ημέρες

*Συνεχίζεται η προσέλευση του κόσμου κανονικά, περίπου 20 φίλαθλοι του Απόλλων Σμύρνης βρίσκονται στην θύρα 6

*Στον πάγκο ο Αλέξης Περογαμβράκης για τον Απόλλων Σμύρνης

*Eνδεκάδες:

ΟΦΗ: Στρέζος, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Κομεσίδης, Παντίδος, Νάστος, Μπόατενγκ, Χαντί, Μάνος, Μιλοσάβλιεβ, Βουό.

Απόλλων Σμύρνης: Χιώτης, Πάνος, Δεληζήσης, Ντάσιος, Ρομάνο, Σιατραβάνης, Βαλεριάνος, Κονέ, Πετρόπουλος, Μπαρτολίνι, Ομπόντο.

*Μέσα από το Cretalive θα ενημερώνεστε για την εξέλιξη του ματς (5μ.μ) το οποίο διεξάγεται στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής