ΟΦΗ - Αγροτικός Αστέρας (Τελικό 4-0)

Ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Αγροτικό Αστέρα στο ''Γεντί Κουλέ'' και το Cretalive σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα

ΤΕΛΟΣ: Ο ΟΦΗ έπειτα από την εξαιρετική εμφάνιση του α' ημιχρόνου επικράτησε εύκολα με 4-0 του Αγροτικού Αστέρα αποδίδοντας κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο

92' - Ο Στρέζος κρατάει το μηδέν παθητικό με ωραία απόκρουση σε σουτ του Τεγούση.

89' - Ξαφνικό σουτ του Μέρντοβιτς ο Στρέζος δεν ανησύχησε

84' - Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Ν. Παπαδόπουλος: Βρεττός αντί του Χαντί

81' - Ωραία προσπάθεια για τον Αγροτικό Αστέρα, χωρίς να ολοκληρωθεί

*Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι

75' - Επέστρεψε ο Αργυρίου, ξανά με 11 οι φιλοξενούμενοι

74' - Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Αργυρίου, δείχνει να πονάει, έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του ο Αγροτικός Αστέρας

71' - Ο Μπουρσέλης μετά από 4 μήνες επιστρέφει - εκτός ο Μιλοσάβλιεφ

70' - Ο Γκέσιος στην θέση του Τριανταφυλλάκου

63' - Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ο Χύζι αντί του Μητρόπουλου

63'- Γκέκας αντί Ουνιγααλίδης στον Α.Αστέρα

*Όπως είναι φυσιολογικό ο ρυθμός έχει πέσει στο β' μέρος

54' - Ωραίες κινήσεις από Μιλοσάβλιεφ, πέρασε δύο αντιπάλους και κέρδισε το χειροκρότημα

53' - Σταθερός σε ακόμα ένα παιχνίδι ο Στρέζος - ''καθάρισε'' εύκολα ακόμα μια υποψία φάσης

50' - Ωραίο σουτ του Μάνου, σε κόρνερ ο Γουναρίδης

*Χωρίς αλλαγές ο ΟΦΗ στην επανάληψη

47' - Πρώτη ευκαιρία για τον Αγροτικό Αστέρα - κεφαλιά του Τεγούση ο Στρέζος απομάκρυνε

46' - Πρώτη αλλαγή για Αγροτικό Αστέρα: Μέρντοβιτς αντί του Τάι

46' - Ξεκινάει το β' μέρος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Καταιγιστικός και ορεξάτος ο ΟΦΗ έχει ''καθαρίσει''  (4-0) το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο με όμορφα γκολ. Ανήμπορος να αντιδράσει ο Αγροτικός Αστέρας

42' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - ο Μάνος πρόλαβε τον Γουναρίδη όμως το πλασέ του δεν βρήκε στόχο όμως ο Πάγκαλος ήρθε σαν... τρέιλερ και σημείωσε το 4-0

40' - Μακρινό σουτ του Χαντί από τα 30 μέτρα, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γουναρίδης

39' - Σουτ του Παντίδου έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο εκτός του αριστερού δοκαριού του Αγροτικού Αστέρα

38' - Έχει.. χαλαρώσει ο ΟΦΗ μετά το καταιγιστικό του ξεκίνημα, την κατοχή ο Αγροτικός χωρίς να δημιουργεί φάσεις

35' - Χλιαρό σουτ του Τριανταφυλλάκου, εύκολα ο Στρέζος

34' - Έχει ''ανοίξει'' το ματς για τα καλά, πάνω - κάτω η μπάλα

30' - Προσπαθεί να απειλήσει ο Αγροτικός Αστέρας όμως δεν έχει απειλήσει σοβαρά την εστία του Στρέζου

*Ο ΟΦΗ κάνει ότι θέλει στο ματς - κάθε φάση ''μυρίζει'' γκολ....

25 ' - Ωραία ψιλοκρεμαστή κεφαλιά από τον Πάγκαλο  - η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γουναρίδη

*Καταπληκτικός και ουσιαστικός ο ΟΦΗ με τρία γκολ στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα

19' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - ο Μητρόπουλος με δεύτερη προσπάθεια από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

18' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - πολύ ωραίο τέρμα από τον Μάνο ο οποίος από τα δεξιά (έπειτα απο κάθετη του Χαντί) τσίμπησε την μπάλα προ του Κότοβου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

15' - Νευρικό παιχνίδι στην μεσαία γραμμή τα τελευταία λεπτά

13' - Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Πάγκαλο

11' - Ο Στρέζος πρόλαβε τον Τριανταφυλλάκο και απομάκρυνε με τα χέρια

10' - Προσπαθεί κυρίως από τα δεξιά ο ΟΦΗ ο οποίος ελέγχει το ματς

5' - Πιέζει ο ΟΦΗ για 2ο τέρμα πολύ νωρίς

*Ωραίες στιγμές στους πανηγυρισμούς - οι παίκτες του ΟΦΗ πανηγύρισαν με μια εμφάνιση του Μανώλη Φαζού αφιερώνοντας το γκολ στον άτυχο στόπερ της ομάδας

4' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - ο Πάγκαλος εκμεταλλεύτηκε την λανθασμένη προβολή του Αργυρίου και με ωραίο πλασέ κάνει το 1-0

2'- Διεκδίκηση του Χαντί στην περιοχή, έπεσε στο έδαφος ο παίκτης του ΟΦΗ, συνεχίστηκε η φάση

1' - Έναρξη στο ματς, στη σέντρα ο ΟΦΗ