ΟΦΗ - Αχαρναϊκός (3-0 Τελικό)

Ο ΟΦΗ υποδέχεται την ομάδα του Αχαρναϊκού στο ''Γεντί Κουλέ'' με στόχο την έκτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Football league

TΕΛΙΚΟ: ΟΦΗ - Αχαρναϊκός 3-0: Εύκολη νίκη για τον ΟΦΗ, έκτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα

86' - Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στο ματς...

80' - Χύζι αντί Νάστου

*Αρκετές ωραίες συνεργασίες για τους παίκτες του ΟΦΗ σήμερα, τρεις από αυτές κατέληξαν σε γκολ

76' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - τρομερό πλασέ του Μπόατενγκ έπειτα από ασίστ του Όγκμποε

74' - Εκτός ο Χαντί, στον αγωνιστικό χώρο ο Πουρτουλίδης

71' - Πλασέ του Όγκμποε η μπάλα περνάει εκτός

70' - Κίτρινη κάρτα στον Σωτηράκο

69' - Αδύναμο σουτ του Πλαβούκου - μπλόκαρε ο Στρέζος

*Κατέβασε κάπως τον ρυθμό ο ΟΦΗ τα τελευταία λεπτά

57' - Φάουλ του Χαντί, καρφωτή κεφαλιά του Κώτσιου, η μπάλα άουτ.

*Έχει μπει πολύ δυνατά ο ΟΦΗ στην επανάληψη με συνεχόμενες καλές φάσεις

54' - Σέντρα σου του Όγκμποε ο Ψύχος απομακρύνει σε κόρνερ

52' - Κεφαλιά του Χαντί λίγο άουτ

47' - Ευκαιρία για το 3-0 για τον ΟΦΗ με τον Βουό να σουτάρει με την μπάλα να βρίσκει τον Πάγκαλο και να μην καταλήγει στα δίχτυα!

*Ξεκίνησε το β' μέρος

Ημίχρονο: Ο ΟΦΗ προηγείται δίκαια με 2-0 απέναντι σε μια ομάδα που αγωνίζεται πολύ ''σφιχτά'' - Χαντί και Βουό οι σκόρερ

45' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ με τον Βουό έπειτα από κοντινό πλασέ

42' - Πιέζει για 2ο τέρμα ο ΟΦΗ ώστε να κλείσει ιδανικά το α' ημίχρονο

*Όμορφο πλασέ από τον Άγγελο Χαντί έπειτα από ωραία συνεργασία των Βουό και Πάγκαλου

36' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ με τον Χαντί έπειτα από ασίστ του Πάγκαλου

*Ο Σέρβος δείχνει να πονάει

33'- Aναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ: Όγκμποε αντί Μιλοσάβλιεφ

30' - Προσπαθεί να σκοράρει ο ΟΦΗ απέναντι στην γραμμή - μαζίνο του Αχαρναϊκού

29' - Κακό τελείωμα από τον Βουό από το σημείο του πέναλτι, δεύτερη σημαντική ευκαιρία για τον ΟΦΗ

23' - Δυσκολεύεται ο ΟΦΗ να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοξενούμενων

*Στο μισό γήπεδο περιμένει ο Αχαρναϊκός τον ΟΦΗ

12' - Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στην αναμέτρηση - έχει την κατοχή ο ΟΦΗ

5' - Πρώτη φάση για τον ΟΦΗ: Σέντρα του Χαντί η κεφαλιά του Βουό πέρασε λίγο έξω

4' - Διαμαρτύρονται οι παίκτες του ΟΦΗ για πέναλτι έπειτα από προσπάθεια του Κιάσσου

*Στον πάγκο για τον Αχαρναϊκό οι: Γαρδικιώτης, Σιάννης, Χαραλαμπόπουλος, Μεζίνι, Ντα Σίλβα, Τζανέτος, Σταματόπουλος.

*Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ. Ντάουλας (Αθήνας)

1' - Έναρξη στο ματς με τον ΟΦΗ στη σέντρα

*Ξεκινάει σε δευτερόλεπτα το ματς

Άρης κερδίζει 2-0 στο ημίχρονο τον Αγροτικό Αστέρα ενώ θυμίζουμε ότι η Λαμία χθες επικράτησε με 3-1 του Πανσερραϊκού, προηγούμενη με το... μνημειώδες γκολ

*Παρά την μείωση των τιμών και τις καλές καιρικές συνθήκες, λιγοστός είναι ο κόσμος στο ''Γεντί Κουλέ''

*Όγκμποε - Χύζι - Δαύκος - Όστοιτς - Πουρτουλίδης - Βρεττός - Κομεσίδης συμπληρώνουν την αποστολή του ΟΦΗ

Οι ενδεκάδες:

ΟΦΗ: Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Νάστος, Χαντί, Μπόατενγκ, Πάγκαλος, Μιλοσάβλιεβ, Βουό

Αχαρναϊκός: Ψύχος, Κυριαζόπουλος, Τσουβαλτσίδης, Σωτηρακός, Μεγαλοοικονόμου, Αναστασίου, Πλαβούκος, Παπατόλιος, Ντάγκρας, Λύρας, Ζαχαρός

*Δείτε εδώ την αποστολή του ΟΦΗ για την σημερινή αναμέτρηση, σε λίγο οι επίσημες ενδεκάδες