Οδυνηρή ήττα και... ριζικές αλλαγές!

Ήττα εκτός... προγράμματος με 2-3 γνώρισε από τον Άγιο Ιερόθεο ο Εργοτέλης στο Παγκρήτιο - Ριζικές αλλαγές προανήγγειλε ο Νίκος Ουσταμπασίδης

Δεν μπήκε καλά το 2017 για την ομάδα του Νίκου Ουσταμπασίδη. Ο Εργοτέλης βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (Σαγανάς 28' - Θανόπουλος 41') έπειτα από ένα πολύ κακό α' μέρος. Στην επανάληψη οι ''κιτρινόμαυροι'' μπήκαν δυνατά, ισοφάρισαν γρήγορα μέσα σε τρία λεπτά (54' Βογιατζής - 56' Καϊμακαμούδης).

Η ροή του παιχνιδιού... έδειχνε μια ακόμα δύσκολη νίκη του Εργοτέλη, όμως η αποβολή του Καρρά (73') για τους γηπεδούχς και το γκολ του Σούφλα στο 75' διαμόρφωσε το τελικό 2-3  για τον Αγ. Ιερόθεο. Στα τελευταία λεπτά χάθηκαν ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες όμως το σκορ παρέμεινε ως το φινάλε.

Για ριζικές αλλαγές μίλησε στην συνέντευξη τύπου ο Νίκος Ουσταμπασίδης, ο οποίος δεν θέλησε να μπει σε λεπτομέρειες.

Eνδεκάδες:

Εργοτέλης (Ν. Ουσταμπασίδης): Στεφανάκος, Καρράς, Γκοτσούλιας, Τζανής, Κολόκας, Ρουσάκης (53’ Καϊμακαμούδης), Κοιλιάρας (81’ Μανουσάκης), Βογιατζής, Κατσικοκέρης, Λεάλ, Καλέ (66’ Πόι).

Άγ. Ιερόθεος (Β. Σταυρακόπουλος): Κυρίτσης, Πολίτης, Μιχαλόπουλος, Μπιρμπιλί, Κωστούλας, Γούλας, Γκουτσούλας (59 Πανούσης), Καραμέρης, Σαγανάς, Σούφλας, Θανόπουλος (84’ Νιζάμης).