Μεγάλη αγάπη για τα Ανώγεια αλλά και την Κρήτη έχει ο επιθετικός του ΠΑΟΚ, άλλωστε την έχει εκφράσει στο παρελθόν μέσω δηλώσεις του.
Τη Δευτέρα, εκμεταλλεύτηκε το ρεπό του από την ομάδα και έκανε το ταξίδι για την Κρήτη ώστε να συναντήσει τον φίλο του Παπά - Ανδρέα Κεφαλογιάννη. Μάλιστα, η αντίστοιχη φωτογραφία στο instagram συνοδεύτηκε από μια μαντινάδα: «Είναι μεγάλη μου τιμή, φίλε μου και χαρά μου, πού ρθα στ Ανώγεια σήμερα, και σ έχω συντροφιά μου!!», έγραψε στον λογαριασμό ο Κλάους Αθανασιάδης